راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد

چابهار ورود به پرتال گردشگری منطقه

چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است که سفر به آن، با زیبایی‌های طبیعی حیرت‌انگیزش، تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای گردشگران رقم می‌زند. این منطقه علاوه بر آب و هوا و طبیعت زیبا، تجربه بازدید از بناهای تاریخی، لذت بردن از صنایع دستی و آشنایی با آداب و رسوم محلی را نیز به گردشگران وعده می‌دهد.

جاذبه‌های طبیعی چابهار حقیقتاً شگفت‌انگیز و کم‌نظیرند. ساحل درک از جمله معدود نقاط جهان است که در آن کویر به اقیانوس می‌رسد و منظره‌ای زیبا و هیجان‌انگیز خلق می‌کند. تالاب لیپار با رنگ صورتی شگفت‌انگیزش یکی دیگر از عجایب این منطقه است. کوه‌های مریخی یا کوه‌های مینیاتوری که تا چند میلیون سال پیش بخشی از دریای عمان بودند یکی دیگر از شگفتی‌های چابهار است. چشمه‌های گل فشان که از جمله پدیده‌های نادر زمین شناسی هستند، خلیج گواتر با کوه‌ها و ماسه‌های خوش رنگ آن و منطقه حفاظت شده گاندو با حیات وحش منحصر به فردش از دیگر جاذبه‌های گردشگری این منطقه هستند.

چابهار را چهاربهار یا بندر همیشه بهار و بهشت جنوب ایران می‌نامند، چراکه در تمام طول سال آب و هوایی معتدل و مطبوع دارد. دمای چابهار در گرم‌ترین ماه‌های سال حدود ۳۱ درجه و در خنک‌ترین ماه‌ها حدود ۱۶ درجه است و در ایام نوروز و سه ماهه زمستان میزبان بیشترین تعداد از گردشگران است.

این منطقه در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه گردشگران قرار گرفته و در کنار مراکز تجاری، امکانات اقامتی، گردشگری و تفریحی متعددی در آن تأسیس شده است.

نسخه بتا