راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد

انزلی ورود به پرتال گردشگری منطقه

بندر انزلی را بهشت اروپایی ایران می‌نامند. در کنار زیبایی‌های طبیعی فراوان این منطقه، انزلی را با بازارها و مراکز خرید آن نیز می‌شناسند. این منطقه از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی نیز بی‌بهره نیست و با سازه‌ها و زیرساخت‌های گردشگری مدرن خود لقب قطب نوین گردشگری شمال کشور را از آن خود کرده.

باغ پرندگان و آکواریوم انزلی که با تونلی ۴۰ متری بزرگ‌ترین آکواریوم تونلی ایران است، مناطق ساحلی متعدد از جمله ساحل مروارید، ساحل امیر بکنده، ساحل حاجی بکنده و ساحل زیباکنار، جنگل فتاتو که از جمله معدود بازمانده‌های توسکاستان‌های قشلاقی حاشیه خزری و میراثی طبیعی است، پارک ملی بوجاق که دلتای سفیدرود را در دل خود جای داده و به عنوان یکی از زیستگاه‌های مهم پرندگان و آبزیان، تالابی بین‌المللی به شمار می‌رود، برخی از جاذبه‌های منطقه آزاد انزلی را تشکیل می‌دهند. در کنار این موارد مراکز تجاری فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی، تفریحات دریایی، باشگاه اسب سواری و پیست کارتینگ نیز برخی دیگر از امکانات تفریحی و گردشگری این منطقه هستند.

آب و هوای منطقه آزاد انزلی معتدل و مرطوب است و میزان بارندگی در آن بالاست. این منطقه، با تغییرات دمایی در فصول مختلف، ناحیه‌ای چهار فصل به شمار می‌آید و بهترین فصل برای سفر به آن بهار و تابستان است.

غذاهای محلی، آداب و رسوم مردم بومی، صنایع دستی از جمله مروار بافی، نمدمالی، بامبو بافی، گلیم و جاجیم و... در کنار امکانات متعدد تفریحی، اقامتی و گردشگری، منطقه آزاد انزلی را به یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری ایران تبدیل کرده است.

نسخه بتا