راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد


افتتاح اولین و بزرگترین پایگاه تولید رمز ارز ایران در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان


امروز (چهارشنبه) با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، پروژه مرکز استخراج رمز ارز در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان افتتاح شد.


 

 

به گزارش فرینا، این پروژه بزرگترین پایگاه داده کشور و واحد ماینینگ و اولین پروژه رسمی و قانونی تولید رمز ارز ایران در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان که توسط گروه توسعه سرمایه گذاری ایران و چین در سال 1397، در دو فاز عملیاتی شده است.

فاز اول این پروژه با بودجه 20 میلیون دلار از ابتدای سال 1398 آغاز و در حال حاضر آماده بهره برداری است، و فاز دوم نیز از تابستان سال 1398 با بودجه 180 میلیون دلار آغاز و تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.
برای توسعه پست برق و خط انتقال 10 میلیون دلار بودجه در نظر گرفته شده است. این پست از ابتدای امسال آغاز و تا پایان سال به بهره برداری می رسد. ظرفیت این پست در حال حاضر 60 مگاوات است و پس از توسعه به 200 مگاوات خواهد رسید.
در مرکز استخراج رمز ارز برای بیش از دویست نفر به صورت مستقیم و 70 نفر نیز به صورت غیر مستقیم اشتغال زایی ایجاد کرده است.
این مرکز قدرت پردازش 2 میلیون تراهش برثانیه را دارد.

گفتنی است؛ «مرتضی بانک» در سفر یک روزه خود به استان کرمان به همراه «محمدجواد فدایی» استاندار کرمان در نشست بررسی ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان حضور یافت.

«حسین گروسی» معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورایعالی، «محمود منزوی زاده» مشاور بین الملل و مدیرکل حوزه دبیر، «صفر شاسفند» معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس و «جواد عباسپور» سرپرست مدیریت امور مناطق ویژه اقتصادی دبیرخانه شورایعالی، وی را در این سفر همراهی می کنند.

منبع: فرینا

https://freena.ir/detail/54472


نسخه بتا