راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد


در دیدار با جمعی از نمایندگان خانه ملت مطرح شد؛

مناطق آزاد تجاری بدنبال خلق فرصت های جدید برای توسعه اقتصادی است


در راستای پیشبرد اهداف برنامه های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و تعامل مستمر با نمایندگان خانه ملت و به منظور وحدت رویه در تصمیم گیری های کلان، نشستی با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این نشست که در محل دبیرخانه شورایعالی برگزار شد، با تاکید بر اهمیت جایگاه مجلس شورای اسلامی در حوزه قانون گذاری و تسهیل در فرآیندها و اجرایی شدن برنامه های کلان مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد در این برهه زمانی نیازمند همکاری و همیاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای توسعه روزافزون اهداف تعیین شده مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی هستند.
وی افزود: رعایت شرایط و مقتضیات قانونی از سوی سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی این مناطق را دچار چالش های متعددی در حوزه های مختلف از قبیل مسائل گمرکی، صادراتی، سرمایه گذاری، گردشگری، کسب و کار و حمایت از جریان تولید کرده است بر همین اساس پشتیبانی و رفع موانع تولید در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور نیازمند همکاری و تعامل سایر دستگاه های اجرایی است.

در ادامه این نشست، سید احمد رسولی، نماینده مردم دماوند و فیروزکوه و نائب رییس کمیسیون صنایع و معادن در مجلس شورای اسلامی در این نشست در خصوص همکاری و بهبود وضعیت مناطق آزاد و همچنین اعطای تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران در مناطق آزاد پیشنهاداتی ارائه داد.

سید ناصر موسوی لاریگانی، نماینده مردم فلاورجان و رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان نیز در این دیدار، بر تسریع راه اندازی مناطق ویژه اقتصادی شهررضا و مورچه خورت تاکید کرد.

همچنین محمود عباس زاده، نماینده مردم مشکین شهر و عضو کمیسیون امنیت ملی و حجت الله فیروزی، نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی نیز از دیگر نمایندگانی بودند که با مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی دیدار و گفتگو کردند.

در ادامه این دیدارها، هادی قوامی، معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد نیز به منظور تعامل و همکاری در جهت تصویب طرح اصلاح قانون مناطق آزاد در مجلس شورای اسلامی و همچنین آماده سازی لایحه ایجاد اصلاح قانون این مناطق با «سعید محمد» دیدار کرد.


نسخه بتا