راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

سازمان فناوری اطلاعات ایران

کیش

جزیره کیش در ایران بیشتر به عنوان منطقه‌ای برای تفریح و گردشگری شناخته می‌شود. این جزیره که اولین منطقه آزاد تجاری ایران در آن احداث شده، دومین جزیره بزرگ خلیج فارس است و علاوه بر جذب بیش از یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی در طول سال، صنایع فعالی در حوزه‌های تجهیزات برقی، الکترونیک، پوشاک، مواد غذایی و دارویی، تولیدات شیمیایی و سلولزی و حفاری فرا ساحلی دارد.

با این حال، طبیعت زیبا و منحصر به فرد این جزیره، سواحل آرام و آب‌های شفاف و ماسه‌های مرجانی و پوشش گیاهی خاص این جزیره باعث شده بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در این جزیره در حوزه‌های گردشگری و خدمات مربوط به آن صورت گیرد.

دسترسی آسان کیش به بازارهای سرزمین اصلی و بازارهای کشورهای همسایه، به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس، در کنار موقعیت استراتژیک و دسترسی‌های ویژه این جزیره به مسیرهای بازرگانی بین‌المللی و زیرساخت حمل و نقلی پیشرفته آن، باعث شد در سال ۱۳۷۲ اولین منطقه آزاد تجاری – اقتصادی ایران در این منطقه و در جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک، آغاز به کار کند.

مهم‌ترین مأموریت‌ها و اهداف منطقه آزاد تجاری – صنعتی کیش گسترش صنعت گردشگری، امور بانکداری، خدمات فرهنگی و رفاهی، توسعه صنایع پیشرفته، خدمات پزشکی فرامرزی، صنایع الکترونیکی، خدمات پشتیبان نفت و همچنین ایجاد بورس‌های خدمات تجاری نفت و کالاهای نفتی و مرکزیت یافتن در زمینه نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای است.

پیام مدیرعامل

جزیره کیش، به عنوان مروارید گردشگری خلیج فارس، با دسترسی به آبراهه‌های آزاد جهانی و مجموعه منحصر به فردی از امکانات فرودگاهی و بندری، حمل و نقل، امکانات اقامتی پیشرفته، بورس بین المللی اوراق بهادار، نفت و محصولات پتروشیمی، خدمات بانکی و بیمه‌ای و امکانات و زیرساخت‌های قدرتمند و نوین گردشگری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارزشمندی را پیش روی فعالان اقتصادی گشوده است.

ما افتخار می‌کنیم که توانسته‌ایم با ایجاد یکپارچگی در سازمان‌ها و مراکز تصمیم‌گیری، بوروکراسی اداری را  به حداقل رسانده و روند فعالیت را برای تمامی فعالان اقتصادی، که تمایل دارند در قطب گردشگری ایران و منطقه‌ای پیشرو در صنایع و فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری کنند، آسان کنیم.

غلامحسین مظفری

مزایای اختصاصی کیش

1000

عنوان

2000

عنوان

3000

عنوان

مزایای اختصاصی منطقه آزاد تجاری صنعتی کیش

  • دسترسی به فرودگاه بین‌المللی کیش
  • طبیعت زیبا و منحصر به فرد برای توسعه خدمات گردشگری
  • محیطی مناسب برای فعالیت‌های غیرآلوده کننده
  • دسترسی آسان و سریع به زیرساخت حمل و نقل ترکیبی سرزمین اصلی
  • دسترسی به بازار مصرفی کشورهای حاشیه خلیج فارس و کشورهای مستقل مشترک‌المنافع
  • جشنواره‌های گردشگری فصلی سالانه
  • بازارها و مراکز خرید متنوع و جذب گردشگران در حوزه اکوتوریسم
  • جاذبه‌های تفریحی و گردشگری گوناگون

محورهای اصلی کسب و کار در منطقه

صنعت گردشگری

خدمات پشتیبان نفت

صنایع شیلاتی

پارک انرژی

گالری

راه‌های ارتباطی

ارتباط با مدیر سرمایه‌گذاری منطقه

0764-4422141-2
نسخه بتا