راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد

کیش

جزیره کیش در ایران بیشتر به عنوان منطقه‌ای برای تفریح و گردشگری شناخته می‌شود. این جزیره که اولین منطقه آزاد تجاری ایران در آن احداث شده، دومین جزیره بزرگ خلیج فارس است و علاوه بر جذب بیش از یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی در طول سال، صنایع فعالی در حوزه‌های تجهیزات برقی، الکترونیک، پوشاک، مواد غذایی و دارویی، تولیدات شیمیایی و سلولزی و حفاری فرا ساحلی دارد.

با این حال، طبیعت زیبا و منحصر به فرد این جزیره، سواحل آرام و آب‌های شفاف و ماسه‌های مرجانی و پوشش گیاهی خاص این جزیره باعث شده بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها در این جزیره در حوزه‌های گردشگری و خدمات مربوط به آن صورت گیرد.

دسترسی آسان کیش به بازارهای سرزمین اصلی و بازارهای کشورهای همسایه، به خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس، در کنار موقعیت استراتژیک و دسترسی‌های ویژه این جزیره به مسیرهای بازرگانی بین‌المللی و زیرساخت حمل و نقلی پیشرفته آن، باعث شد در سال ۱۳۷۲ اولین منطقه آزاد تجاری – اقتصادی ایران در این منطقه و در جزایر کیش، هندورابی، فارور بزرگ و فارور کوچک، آغاز به کار کند.

مهم‌ترین مأموریت‌ها و اهداف منطقه آزاد تجاری – صنعتی کیش گسترش صنعت گردشگری، امور بانکداری، خدمات فرهنگی و رفاهی، توسعه صنایع پیشرفته، خدمات پزشکی فرامرزی، صنایع الکترونیکی، خدمات پشتیبان نفت و همچنین ایجاد بورس‌های خدمات تجاری نفت و کالاهای نفتی و مرکزیت یافتن در زمینه نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای است.

مساحت جزیره کیش حدود 91 کیلومتر مربع در 18کلیومتری کرانه جنوبی ایران، در محدوده شمالی خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیمات سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد. ویژگی های جغرافیایی کیش از جمله قرارگیریِ آن در منطقه جغرافیایی استراتژیک خلیج فارس، آب و هوای مطلوب در 8 ماه از سال و دارا بودن سواحل مرجانی این جزیره را برخوردار از موقعیتی ممتاز از حیث گردشگری و تجاری نموده است.

جزیره کیش به عنوان مروارید گردشگری خلیج فارس با دسترسی به آبراهه‌های آزاد جهانی و مجموعه منحصر به فردی از امکانات فرودگاهی و بندری، حمل و نقل، امکانات اقامتی پیشرفته، بورس بین المللی اوراق بهادار، نفت و محصولات پتروشیمی، خدمات بانکی و بیمه‌ای و امکانات و زیرساخت‌های قدرتمند و نوین گردشگری، فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارزشمندی را پیش روی فعالان اقتصادی گشوده است.

امروزه توانسته‌ایم با ایجاد یکپارچگی در سازمان‌ها و مراکز تصمیم‌گیری، بوروکراسی اداری را به حداقل رسانده و روند فعالیت را برای تمامی فعالان اقتصادی که تمایل دارند در قطب گردشگری ایران و منطقه‌ای پیشرو در صنایع و فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری کنند، آسان کنیم.

مهدی کشاورز

 

مزایای اختصاصی کیش

5,448

شاغلین در شهرک های صنعتی

590

حجم سرمایه‌گذاری خارجی(میلیون دلار)

266,073

حجم سرمایه‌گذاری داخلی(میلیارد ریال)

مزایای ویژه و منحصر به فرد منطقه آزاد کیش :

  • جذابیت های بی شمار گردشگری
  • دسترسی کیش به آب راه های آزاد جهانی
  • ورود اتباع خارجی بدون اخذ روادید
  • موقعیت استراتژیکی و نزدکی به مناطق نفت خیزعسلویه
  • برخورداری از منبع انرژی (سوخت گاز) مستقل از سرزمین اصلی
  • دارا بودن خط هوایی مستقل و خطوط کشتیرانی با امکان حمل خودرو
  • سطح بالای امنیت و آرامش اجتماعی و پا یین بودن سطح ناهنجاری های اجتماعی
  • وجود امکانات حمل و نقل مناسب درون شهری
  • کنترل نسبی آلاینده های محیط زیست
  • دسترسی و نزدیکی به بنادر و شهرهای بین المللی منطقه همچون دبی، شارجه، منامه و دوحه

محورهای اصلی کسب و کار در منطقه

صنعت گردشگری

خدمات پشتیبان نفت

صنایع شیلاتی

پارک انرژی

گالری

راه‌های ارتباطی

ارتباط با مدیر سرمایه‌گذاری منطقه

0764-4422141-2
نسخه بتا