راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد


مشاور رییس جمهور در گفت‌وگو با خانه ملت:

صادرات 135 میلیارد دلاری کالا از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی


مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی می‌گوید طی7 سال گذشته حدود 135 میلیارد دلار از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به خارج از کشور صادر شده است.


به گزارش فرینا، مرتضی بانک در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت پس از حضور در کمیسیون صنایع و معادن درباره موضوعات بررسی شده در این جلسه، گفت: گزارشی از ایجاد پنجره واحد خدمات الکترونیک در مناطق آزاد، برنامه‌های اقتصادی مربوط به جهش تولید و اقدامات در دست اجرا در این مناطق ارائه شد.
او ایجاد پنجره واحد خدمات الکترونیک را یکی از اقدامات ارزنده صورت گرفته در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی برشمرد و افزود: تاکنون حدود 125 خدمت شامل ثبت سفارش، گمرک، ثبت شرکت، نحوه اخذ مجوزها، فعالیت‌های تولیدی، فرآیند ارزش افزوده و... به صورت یکپارچه از طریق این پنجره به فعالان اقتصادی، گردشگران و تمامی دستگاه‌های نظارتی ارائه می‌شود.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اضافه کرد: تا پایان سال 200 خدمت در پنجره واحد خدمات الکترونیک ارائه می‌شود و این تعداد تا اواسط سال آینده به حدود 300 خدمت خواهد رسید، با تحقق این مهم تمامی فعالیت‌های مناطق آزاد در مجموعه‌ای یکپارچه انجام می‌شود که با تحقق آن سهولت کسب و کار، تقویت نظارت، سرعت در ارائه خدمات و... ممکن خواهد شد.
مشاور رییس جمهور اظهار داشت: طی7 سال گذشته حدود 135 میلیارد دلار صادرات از مناطق آزاد و ویژه به خارج از کشور انجام گرفته است.


نسخه بتا