راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

سازمان فناوری اطلاعات ایران


مرتضی بانک در نشست با مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد:

شفافیت، مهمترین راهبرد توانمندی و پیشرفت مناطق آزاد


مشاور رییس جمهور در پنجمین نشست معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر پاکدستی و شفافیت در کارها فرصت چند ماهه تا پایان دولت به منظور ظرفیت سازی و به نتیجه رسیدن برنامه های تدوین شده را مغتنم شمرد.


به گزارش فرینا، مرتضی بانک در این نشست با بیان اینکه کیش یک منطقه آزاد است که توجه فعالان سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را به خود معطوف کرده است گفت: انتظارات زیادی از این منطقه آزاد داریم و باید سطح فعالیت ها و اقدامات در این منطقه پاسخگوی نیاز های کشور و الگویی برای تعمیم به سرزمین اصلی باشد.

او با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر ایجاد امنیت افزود: کیش در این نقطه مهم خلیج فارس به عنوان یک مرز مهم و استراتژیک، ظرفیتی است که امنیتش توسط همه مردم منطقه و فعالیت های توسعه ای پایدار می شود و با توجه به تاکید معظم له، این امر مهم در دستور کار مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش نیز قرار گرفته و منطقه آزاد کیش تا حدود زیادی نقش خود را در این زمینه ایفا کرده است.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عنوان داشت: با شرایط به وجود آمده محدودیت های زیادی در کشور وجود دارد که اگر کمتر بود قطعا تحولات بیشتری را در تمامی زمینه ها شاهد بودیم و دستاوردهای بیشتری محقق می شد.

مرتضی بانک با اشاره به اینکه ایران کشوری مستقل است و حساسیت برخی کشور ها که موضوع استقلال ما را بر نمی تابند گفت: این موضوعات برای کشور هزینه هایی به دنبال داشته که موجب کندی کار شده؛ اما در کنار این محدودیت ها و شرایط پیش آمده، دست آوردهای مطلوبی هم داشته ایم و به عنوان مثال پیشتر عمده نیاز های کشور را وارد می کردیم اما امروز در حوزه های تولید،صنعت، علم و دانش به ویژه در حوزه فن آوری های دانش بنیان گام های بزرگی برداشته ایم.

او اظهار داشت: کشور ما بیش از چهل سال است که روی پای خود ایستاده است. شاید توسعه بدلیل مشکلات دیر اتفاق افتاده و رونق اقتصادی در حد انتظار نبوده، اما در حال حاضر بخش زیادی از نیازهای تولید در حوزه های مختلف را در داخل کشور تولید می کنیم. قطعا این محدودیت ها اگر آثار سختی را به دنبال داشته منافع زیادی را نیز موجب شده به طوری که نیرو های ما وارد صحنه های عملیات و اجرا شدند و در فعالیت های چون جاده سازی و سد سازی و زیرساخت های برق نیز به نتیجه مطلوب رسیده ایم و با وجود بحران ها بسیاری از فعالیت ها روند قابل قبولی را طی کرده است.

مشاور رئیس جمهور افزود: این منطقه آزاد همچنان باید مثل گذشته در بسیاری از حوزه ها پایلوتی برای مناطق آزاد و سرزمین اصلی باشد و موجب امید و الگوسازی آنها شود، چراکه فعالیت های زیادی در این منطقه انجام شده و هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد که در نتیجه تلاش های مستمر همگی ما آثار خوبی برای کشور، فرزندان و آیندگانمان باقی خواهد ماند.

مرتضی بانک در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه باید موضوعات را وسیع تر ببینیم و با فراهم کردن امکانات ضعف ها را برطرف کنیم گفت: باید از ظرفیت های موجود و نخبگان حوزه های مختلف به بهترین شکل بهره ببریم و فرصت های این چند ماه باقی مانده تا پایان دولت را برای رسیدن به برنامه های تدوین شده مغتنم بدانیم که این امر میسر نمی شود مگر با سلامت کاری که از نظر من مهمترین راهبرد توانمندی ما در این زمینه، شفافیت در امور است و پس از آن، هماهنگی، همراهی و همدلی همگی ما و دوری از تنگ نظری است که موجب پیشرفت خواهد شد.

او عنوان کرد: انتظار می رود با وجود پشتوانه خوب مالی در این منطقه آزاد و همچنین پشتوانه مدیریتی دکتر مظفری به عنوان مدیری لایق، توانمند، سالم و کوشا و برنامه ریزی و ارائه طرح های خوب از سوی مدیران زیرمجموعه سازمان، با وجود تمامی مشکلات با تلاش و توان مضاعف، فرصت ها را عملیاتی و اجرایی کنیم.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان گفت: افکارمان باید توسعه ای باشد و شرکت های ما در مجموعه ای مثل سازمان منطقه آزاد کیش که مدیرانش در سطح ملی هستند باید مولد پول، تولید،کار و حرکت های نو باشند و بطور مستمردر حوزه های آب، برق، سرمایه گذاری و هواپیمایی افزایش ظرفیت داشته باشیم که این موضوع مستلزم تحرکی بسیار جدی و قوی است تا با خلوص نیت و پاکدستی تمامی برنامه های به بهره برداری برسد.

 


نسخه بتا