راه‌اندازی کسب و کار
صنعت و تولید
تجارت بین‌الملل
بهداشت و سلامت
صنعت گردشگری
فرهنگی و هنری

پنجره واحد مناطق آزاد


رایزنی سوریه و ایران برای احداث مناطق آزاد مشترک


در دیدار سفیر سوریه در تهران با دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی ایران، طرفین درباره افزایش سرمایه‌گذاری‌های مشترک در مناطق آزاد با احداث مناطق صنعتی و تجاری مشترک بحث و تبادل نظر کردند.


به گزارش فرینا، دیدار «عدنان حسن محمود» با «مرتضی بانک» که در محل دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام شد، مباحثی در راستای اجرای توافق‌نامه‌های اقتصادی امضا شده میان تهران و دمشق صورت گرفت.
سفیر سوریه در تهران بر اهمیت فعال کردن بخش خصوصی و شرکت‌های صنعتی و بازرگانی دو کشور برای بهره‌مندی از فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شده در مناطق آزاد تأکید کرد و گفت، مشارکت اقتصادی در این خصوص به نفع هر دو کشور است و این امر قدرت اقتصادی ایران و سوریه را برای مقابله با جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه‌ برخی کشورها تقویت خواهد کرد.
عدنان حسن محمود در ادامه تحریم‌های ظالمانه علیه سوریه و ایران را جنایت انسانی مضاعف و اقدامی غیرقانونی و نامشروع توصیف کرد و گفت این تحریم‌ها در تامین نیازهای سوریه و ایران برای مقابله با ویروس کرونا که تهدیدی برای تمام بشریت است، مانع ایجاد می‌کند.
مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز بر آمادگی تهران و شرکت‌های خصوصی ایران برای همکاری با سوریه در مناطق آزاد و استفاده از ظرفیت‌های موجود به منظور پیشبرد همکاری‌های دوجانبه در این زمینه تأکید کرد.

گفتنی است؛ همکاری های مشترک اقتصادی و سرمایه گذاری بویژه در موضوع راه اندازی منطقه آزاد مشترک بین دو کشور ایران و روسیه و استفاده از ظرفیت کشور سوریه در اتحادیه اقتصادی  22 کشور عربی جهت توسعه بازار صادرات ایران از جمله موارد مطروحه در این نشست بود.


نسخه بتا